Янукович
Наближені до Януковича охоронці заздалегідь знали, що Президент тікатиме

Кореспонденти ТСН розшукали охоронців Віктора Януковича, які разом з ним залишили Україну. Слідчі нарекли їх «15 друзями президента» і чекають в Україні на допит. Охоронців підозрюють у державній зраді та закидають втрату службового майна – під час втечі ті поцупили рації. Через півтора року після зникнення вони не залишили свого роботодавця.

Батьки охоронців Віктора Януковича кажуть, що 22 лютого 2014 року все відбувалося спонтанно і без попередження. Батько Андрія Томчука Леонід, згадує, що коли розпочалися події на Майдані, вони посварились із сином. Усе через гроші, яких у родині катастрофічно бракувало: «А заробляв він скільки? Якщо б він платив, і все, ми б нормально жили. А так ми продовжуємо жити в гуртожитку, а в нього ані квартири, нічого немає!».

Нинішній керівник державної охорони України Валерій Гелетей розповів, що наближені до Януковича охоронці заздалегідь знали, що Президент тікатиме, а вони його супроводжуватимуть за визначену «таксу» – від 1 тис. до 10 тис. доларів. За часів його президентства охоронців підбирали під нього, переважно з бізнес-структур «сім’ї». Головний критерій – відданість «патрону».

Гелетей упевнений, що найближчі охоронці Віктора Федоровича навіть проходили якийсь обряд ініціації, як це заведено в кримінальному світі. Як приклад, розповів історію стрімкого «злету» начальника особистої охорони Костянтина Кобзаря. «Людину треба було перевірити, як перевіряють злодії в законі. На вбивствах, на тяжких злочинах, на невідворотніх процесах. Була інформація про те, що на одному з полювань Янукович застрелив, а можливо, хтось підробив, що застрелив, і що Кобзар спрацював суперпрофесійно – вивів Януковича з поля підозри. Цю людину ніхто не знаходив, і саме Кобзар спрацював так», – каже Гелетей.

Валерій Заневський керував безпекою Януковича до 2012 року. Він припускає, що його колишні підлеглі – вже російські спецпризначенці.

До слова, нині квартири, де раніше жили охоронці Януковича, порожні. Виявилося, що більшість із них здали в оренду, а сусіди стверджують, що люди виїжджали звідти ще до втечі свого патрона.

Довідка: Віктор Янукович – 4-й Президент України (з 25 лютого 2010 до 22 лютого 2014), з 12 січня 2015 року – фігурант розшуку Інтерполу. У листопаді 2013 року не підписав Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом, що викликало масові протести в Україні. Після розстрілу протестувальників у лютому 2014 року в центрі столиці невідомими снайперами втік із країни. 22 лютого 2014 року визнаний Верховною Радою України таким, що у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень. 21 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав закон, який дає можливість провести суд над Віктором Януковичем.

Читайте: «Врятувати рядового Януковича»: Путін розповів, як готував анексію Криму

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ