Росія почала випускати комп'ютери "Ельбрус-401"
Росія почала випускати комп’ютери “Ельбрус-401”

Росія через санкції заходу почала випускати комп’ютери «Ельбрус-401»  на базі процесорів власного виробництва, проте придбати їх можуть лише юридичні особи, а ціну на них не розголошують. Про це повідомляє Hi-News.ru.

Комп’ютери «Ельбрус-401» мають тактову частоту процесорів всього 800 МГц, при тому що у більш сучасних аналогів цей показник іноді перевищує 4 ГГц. Для порівняння, процесор Intel Core i5-2500K (Sandy Bridge) вартістю близько 230 дол показує продуктивність в 118 гігафлопс. Процесор «Ельбрус-4С» містить чотири обчислювальних ядра і працює на частоті 800 МГц. Чіп забезпечує продуктивність 50 гігафлопс. Система також містить жорсткий диск ємністю 1 ТБ (SATA2) і дискретну відеокарту AMD Radeon HD серії 6000. Комп’ютер «АРМ Ельбрус-401» поставляється в корпусі форм-фактора MiniTower.

Такі комп’ютери неможливо купити пересічним громадянам – вони призначені виключно для державних установ країни. Їхню вартість не публікують у відкритому доступі, а повідомляють лише потенційним покупцям за індивідуальним запитом.

Інформаційний Акцент

  • Сергей

    Наконец то Росссия выпустила первый отечественный компьютер. Четыре ядра процессора выполнены на базе магнетронов МИ-119. Для удобства переноски корпус имеет 4 крепких ручки, а универсальная система охлаждения позволяет подключиться к любому водопроводному крану. В комплект ходит автономная дизельная электростанция мощность 50 квт. Запас топлива 22 000л. позволяет компьютеру работать в автономном режиме более месяца.