Андерс Аслунд назвав небезпеки і можливості для України на 2017 рік

Шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд зробив політичний і економічний прогноз для України на 2017 рік – передає Українська політика.

За словами експерта, цьогоріч Україну чекає чимало загроз, але можливостей таки буде більше. Зокрема, він спрогнозував, що 2017 року нарешті розпочнеться реформа державної служби – бюрократична машина має стати модернізованою, простішою і більш відкритою.

Також він запевнив, що найбільш важливою для країни реформою є реформа судової системи. Так, у червні 2016 року було ухвалено відповідний законопроект, а у березні повинен бути сформований новий склад Верховного Суду.

Аналізуючи ймовірну ситуацію в український економіці, експерт спрогнозував, що її ріст становитиме 2-3%. Тим не менше, поки не можна робити надто оптимістичних прогнозів.

На думку Аслунда, найбільшою загрозою для України в найближчому майбутньому буде Президент США Дональд Трамп, який, судячи з усього, прагне максимально швидко укласти угоду з Путіним, а «жертвою, швидше за все, виявиться Україна».

Інша загроза для України також іде від Росії – Стокгольмський арбітраж між «Нафтогазом» і «Газпромом». «Нафтогаз» подав позов на 28 мільярдів доларів, а «Газпром» – на 39 мільярдів доларів. Як зауважив економіст, це стане найбільшим міжнародним арбітражем в історії.

Дещо менше побоювань виникає у зв’язку з внутрішньою ситуацією в Україні. Крім того, він нині Україну накрила низка корупційних скандалів; економіст запевняє, що це добре, оскільки вони «викривають і перешкоджають корупційним діям у майбутньому».

«Зважаючи на значні досягнення у реформуванні країни та з урахуванням її військово-політичного становища, хочеться сподіватися, що міжнародне співтовариство зможе мобілізувати по 5 мільярдів доларів на рік для часткової компенсації збитків, яких завдала економіці України російська агресія», – резюмував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ