На думку вчених, спекотний клімат уже 2025 року стане нормою
На думку вчених, спекотний клімат уже 2025 року стане нормою

Австралійські кліматологи заявили, що 2025 року літня спека, яку нині вважають аномальною, стане нормою – передає EurekAlert.

За словами Софії Льюїс із національного університету в Канберрі, встановлення нового кліматичного режиму на Землі є просто неминучим.

Вона наголосила, що навіть у тому разі, якщо людство повністю припинить викиди парникових газів, це вдасться відстрочити тільки до 2035-2040 років.

«Таким чином, рекордно спекотне літо 2013 року в Австралії, коли температури досягали 50 градусів Цельсія, а пожежі вирували в горах в жовтні і наслідки для здоров’я людей були вкрай негативними, є прототипом типового австралійського літа до 2035 року», − запевнила Люьїс.

У цілому ідея про «новий нормальний» клімат стала наріжним каменем у дослідженнях. Оскільки це поняття не було чітко визначено, доктор Люьїс і її колеги розробили наукове визначення терміна.

Крім того, науковець наголосила, що результати дослідження дають надію на те, що в разі швидких дій, спрямованих на скорочення викидів парникових газів, сезонні крайності можуть ніколи не увійти в новий нормальний стан у 21 столітті на регіональному рівні для літа в Південній півкулі і в Північній півкулі взимку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ