Штучний фрагмент зробили з пластику, вкритого лаком для нігтів і склеєного спеціальним полімером
Штучний фрагмент зробили з пластику, вкритого лаком для нігтів і склеєного спеціальним полімером

Самиці тукана надрукували втрачену частину дзьоба на 3D-принтері у Бразилії. У березні поточного року самку тукана вилучили на ярмарку в Ріо-де-Жанейро, де торгують тваринами, виловленими у дикій природі. У неї бракувало верхньої частини дзьоба. Природоохоронці так і не з’ясували, чи птах зламав дзьоба під час бійки з більшим туканом, чи це наслідок перебування у тісній клітці, пише УНН.

Птаха назвали Тьєта і вирішили вилікувати. Дослідники конструювали дзьоб три місяці, а надрукували його на принтері за дві години. Штучна частинка завдовжки чотири сантиметри важить лише кілька грамів. Сам тукан важить 300 грамів. Штучний фрагмент зробили з пластику, вкритого лаком для нігтів і склеєного спеціальним полімером, виготовленим з рицинового дерева.

Орнітологи впевнені, що у майбутньому Тьєта зможе годувати пташенят. Її перевезли до наукового зоопарку. Птаха буде там живим свідченням того, до чого призводить трафік диких тварин. Там вона буде не самотня. Скоро їй підселять самця-тукана, відбитого у браконьєрів Коста-Ріки, у якого теж був обламаний дзьоб. Але спершу йому теж додрукують цю частину тіла. На оновлення дзьоба тукану небайдужі мешканці Коста-Ріки вже зібрали 10 тис. доларів.

Читайте: У Лондоні створили спеціальні пішохідні доріжки для… качок

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ