кредит
У Вашинґтоні про Україну не забули, але нагадують про умови кредитів

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт повідомив, що Сполучені Штати готові надати Україні третю лінію кредитних гарантій на 1 мільярд доларів, але умови кредитування залишаються колишніми. Про це повідомляє телеканал 24.

«Я хотів би сказати про умови надання кредитних гарантій. Найважливішим є принцип, про який сказав на прес-конференції Прем’єр-міністр. По суті він сказав: немає реформ – немає грошей», – процитував Яценюка посол США. Пайєтт вважає, що надання кредитів повинно служити стимулом продовжувати жорсткі реформи. «Ми дуже сподіваємося, що оголошення про надання кредитних гарантій буде свідченням підтримки, але і буде служити стимулом продовжувати жорсткий процес реформ», – пояснив посол США в Україні.

Екс-посол США в Україні, нині директор напрямку контролю над озброєннями та ініціативи нерозповсюдження Інституту Брукінґса Стівен Пайфер зазначив, що незважаючи на те, що під час спілкування держсекретаря США Джона Керрі з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим в останні тижні йдеться виключно про ситуацію в Сирії, у Вашинґтоні продовжують зосереджуватися на врегулюванні конфлікту в Україні, зокрема, виконанні російською стороною Мінських угод. «Так, Сирія зараз перебуває у фокусі уваги, втім це не означає, що в Вашингтоні забули про Україну», – зауважив експерт.

Він погодився, що ситуація в Сирії суттєво змінилася останнім часом через військову активність росіян у цій країні. Тепер питання полягає в тому, чи зможуть Штати і РФ знайти шляхи до взаєморозуміння. «Це дуже й дуже складне питання. Але знову ж, я не думаю, що в США стали менше звертати увагу на ситуацію в Україні», – наголосив колишній посол.

Водночас, прогнозуючи подальший розвиток українського питання, Пайфер не виключив виникнення на карті Східної Європи ще одного так званого «замороженого конфлікту» – тепер на Донбасі. «На жаль, коли я дивлюсь на ситуацію на сході України – в Донецькій і Луганській областях, на мою думку, найбільш вірогідним сценарієм є перехід до «замороженого конфлікту». І це може статися найближчим часом», – зауважив експерт.

Він підкреслив, що на сьогодні поки не можна говорити про повне виконання Мінських угод Росією та підтримуваними нею сепаратистами на сході України. «Я не бачу змін, особливо фундаментальних змін», – наголосив Пайфер, обговорюючи загальні підходи Москви до розв’язання конфлікту. У цьому зв’язку він зауважив, що рішення про припинення вогню було «тактичним кроком», однак, за його словами, Росія мусить зробити набагато більше.

Нагадаємо, уряд України в травні 2015 року підписав угоду з урядом США про отримання нашою країною кредитних гарантій на 1 млрд. доларів у рамках декларації про надання кредиту на 2 млрд. доларів, сума яких може бути збільшена ще на 1 млрд. доларів при успішному проведенні реформ в Україні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ