Ігор Швайка після рішення суду
Ігор Швайка після рішення суду

Тільки 5 діб є у «свободівця» Ігоря Швайки, щоби зібрати заставу в 1 мільйон 218 тисяч грн., залишитися на волі та продовжити виборчу компанію в мери Харкова. Саме такий вирок ухвалив напередодні, 30 вересня, Апеляційний суд Києва, частково задовольнивши клопотання прокурора щодо зміни запобіжного заходу.

Як відомо, 10 вересня Печерський суд Києва дозволив групі депутатів взяти на поруки Ігоря Швайку, якому інкримінують участь у заворушеннях біля Верховної Ради 31 серпня. За цей час Швайка став кандидатом від партії «Свобода» на посаду мера Харкова та виконував вимоги слідства: двічі ходив на допити, здав зразки слини та відмітки пальців, віддав слідчому два свої закордонні та дипломатичний паспорти, з’являвся за першим викликом до слідства і до суду. Тому причин вважати, що він має намір утекти, у слідства не може бути – саме це намагалися донести до суддів як сам підозрюваний, так і його адвокати.

Позиція прокуратури дійсно була доволі слабка. Прокурор Кузовкін О. намагався вказати або на технічні помилки в ухвалі Печерського суду, в копіях посвідчень депутатів, які можна було спокійно виправити за клопотанням, поданим адвокатами Швайки. Взагалі безглуздо виглядали спроби поставити під сумнів репутацію та довіру депутатів, які взяли Швайку на поруки. Офіційні дані про місце роботи, місце прописки та проживання, дітей тощо, на відсутність яких посилався прокурор, також були представлені по ходу розгляду апеляційної справи. Залишалися домисли про те, що Швайка нібито «може втекти» або «може створювати тиск на свідків» як керівник партії «Свобода» у Харківській області. Та домисли не можуть бути реальними аргументами в справі з такими серйозними обвинуваченнями. А прямих доказів прокурор так і не навів, як і раніше, в Печерському суді.

Апеляційний суд вирішив перестрахуватися – і ухвалив рішення взяти Швайку під варту. На запитання, чи є у нього гроші, щоби заплатити заставу, Швайка відповів: «Грошей в мене нема. Я же не Яценюк…». Також він додав: «У нас немає суддів, немає правоохоронної системи!». «Я готовий до будь-якого розвитку подій і буду продовжувати свою виборчу кампанію навіть у слідчому ізоляторі. Моя команда допоможе мені», – сказав Швайка перед початком засідання.

Зараз ці слова можуть стати прогнозом на наступні кілька місяців.

Наталя ШИЛО, із зали суду спеціально для Інформаційного Акценту.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ