російські військові на Донбасі
РНБО: російські війська можуть будь-якої хвилини перейти в наступ

Росія продовжує концентрувати вздовж кордону з Україною велику кількість військовослужбовців, загроза наступу російських військ на сьогодні зберігається. Про це секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив ефірі телеканалу 24.

«Ми чітко розуміємо, що це регулярні ЗС РФ, які можуть перейти в наступ у будь-яку хвилину», – сказав він. «Уздовж нашого спільного кордону залишається концентрація російських військ, яка протягом півроку не змінюється – це близько п’ятдесяти батальйонно-тактичних груп і чисельність цього військового формування близько 53 тисяч осіб», – розповів Турчинов Він повідомив, що на окупованих територіях також зосереджені російські військові.

«Вони створили на окупованій території два корпуси, близько 33 тис. військовослужбовців. Уся керівна ланка, починаючи від генералів, які очолюють корпуси, штаби, батальйони, роти, взводи – це кадрові російські військові. А вже на солдатських посадах використовують місцевих, їх не більш ніж 40%», – повідомив секретар РНБО.

Турчинов зазначив, що російське керівництво на сьогодні готується до Генасамблеї ООН, тому деякі заяви звучать «про людське око». «Зараз вони готуються до спроби ведення переговорів зі США, зокрема, під час зустрічі в Нью-Йорку на Генасамблеї ООН. Ми до цього часу не прогнозуємо потужної активізації військових дій», – сказав Турчинов. Водночас, за його словами, українська армія повинна бути готова відбивати наступ будь-якої хвилини.

Згідно з повідомленням прес-центру АТО, упродовж 8 вересня проросійські бандформування 4 рази порушили перемир’я. У середу, 9 вересня, з опівночі і до 6 ранку, випадків застосування ворогом зброї не було.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 7 вересня вперше за останні місяці в усій зоні АТО впродовж дня не було зафіксовано жодного випадку застосування зброї.

Читайте: The Washington Post: «Путін виграв свою маленьку війну в Україні»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ