За останні роки українці збідніли через інфляцію та зростання цін
За останні роки українці збідніли через інфляцію та зростання цін

Чверть українців (24%) живе за межею бідності. Про це свідчать розрахунки Інституту демографії та соціальних досліджень, повідомляє «Еспресо.TV».

«За відносним показником 24% населення України є бідним, за абсолютним показником – ми вимірюємо як за доходами, так і за витратами. Якщо брати за доходами, то це 8% населення нижче затвердженого прожиткового мінімуму – 1227 гривень. Якщо брати фактичний прожитковий мінімум – 59%», – повідомила перший заступник міністра соцполітики Ольга Крентовська.

За останні роки українці збідніли через інфляцію та зростання цін.

«Саме це – інфляційні чинники і зростання цін – вплинули на погіршення показників бідності та зниження доходів громадян в останні роки. У 2014 році реальні доходи громадян зменшилися на 11,5%. У 2015 році цей показник виріс до 22%. Масштаби бідності збільшилися», – наголосила чиновниця.

Нагадаємо, у березні цього року Кабмін схвалив Стратегію подолання бідності. План заходів з його реалізації в 2016-2017 роках затвердили 8 серпня. Посадовці обіцяють зростання економіки, мінімальних зарплат, пенсій та прожиткового мінімуму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ