За роки незалежності кількість людей, які хочуть навчатися українською зросла майже на 20%
За роки незалежності кількість тих, хто вважає, що викладати в школах мають українською, зросла майже на 20%

Майже 70% українців вважають, що головною мовою викладання у школі має бути українська, тоді як 1991 року лише 51% населення підтримував цю ідею. Про це розповіла виконавчий директор КМІС Наталя Харченко під час дискусії на тему «Україні – 25: досягнення та поразки». Про це повідомляє УНІАН.

«Половина громадян України на час проголошення незалежності вважали, що головною мовою викладання в школі має бути українська. Тільки половина. Зараз таких 69%», – сказала Харченко.

Вона зауважила, що в цьому питанні є регіональні розбіжності. При цьому, згідно з даними 1991 року, саме молодь, яка ще продовжувала навчання, «дуже сильно заперечувала проти українізації», сказала експерт.

«В той час як зараз молоді люди, народжені під час незалежності, сприймають українську мову як основну мову навчання, як цілком природнє нормальне явище», – зазначила вона.

Так, у 1991 році 51% українців вважали, що головною мовою викладання в школі повинна бути українська (не погоджувалися з цим 27%), у 2016 році думку щодо української як головної мови викладання поділяють 69% (не згодні 13%).

Переконання, що «здоровий націоналізм нам необхідний», згідно з опитуваннями, у 1991 році поділяли 48%, у 2016 – 61%.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, переважна більшість громадян України проголосували би за незалежність на референдумі в серпні 2016 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ