Дослідники назвали секрети людського щастя
Дослідники назвали секрети людського щастя

Дослідники з Гарварду оприлюднили результати 75-річного дослідження щодо розвитку та становлення особистості людини. Про це інформує 24.

Фахівці витратили 75 років, щоб дізнатися, що робить людей щасливими. Відповідне дослідження почалося ще 1938 року – саме тоді науковці почали вивчати життя 268 випускників Гарварду.

До уваги брали психологічні, фізичні і антропологічні особливості учасників, зокрема, характер, IQ, шкідливі звички, уподобання і взаємини в сім’ї. Серед найважливіших негативних факторів, що впливають на щастя, виявився алкоголь – саме він є найчастішою причиною розлучень. На цьому тлі фахівці зауважили, що відсутність проблем із спиртним – один із елементів щасливого життя.

Ще один важливий фактор щастя – IQ. За словами вчених, чоловіки з рівнем у 100-115 заробляли набагато менше, ніж чоловіки з коефіцієнтом інтелекту вище 150 балів. Як стверджують психологи, для чоловіка можливість гідно забезпечити родину – це головне.

Останній, але не менш важливий фактор, який пов’язаний зі здоров’ям, щастям і добробутом людини, – це хороші стосунки з близькими і оточуючими.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ