Країни ЄС матимуть право тимчасово відновити візи з Україною в разі сплеску міграції
Країни ЄС матимуть право тимчасово відновити візи з Україною в разі сплеску міграції

Цього місяця Європейська комісія запропонує ЄС запровадити безвізовий режим з Україною, незважаючи на підсумки референдуму в Нідерландах. Про це повідомляє Reuters з посиланням на неназване джерело в керівництві ЄС.

Раніше в березні голова ЄК Жан Клод Юнкер пообіцяв президенту Петру Порошенку, що Європейська комісія вже в квітні висуне пропозиції щодо лібералізації візового режиму України з ЄС.

«Це може виглядати, як ніби ми ігноруємо голландських виборців, але ми повинні тримати своє слово, дане Україні, яка виконала умови», – повідомило джерело.

Пропозиція ЄК має бути схвалена більшістю країн-членів ЄС і Європейським парламентом. За словами джерела, в пропозиції ЄК міститиметься певна форма гарантії, що дозволяє країнам ЄС тимчасово відновити візи в разі сплеску міграції.

Нагадаємо, 61,1% тих, хто взяли участь у референдумі у Нідерландах 6 квітня, проголосували проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Прем’єр-міністр країни Марк Рютте заявив, що Нідерланди не можуть продовжити ратифікацію Угоди за умови, коли значна більшість нідерландців проголосувала проти цього.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ