Путін, опитування
21% громадян США висловили переконання, що Росія є «дуже серйозною загрозою» для США

Приблизно кожен п’ятий громадянин США вважає, що РФ становить велику небезпеку для його країни. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного телеканалом CNN і службою ORC.

Учасникам опитування запропонували відповісти, чи є для США небезпечними Росія, Китай, Іран, КНДР і терористичне угруповання «Ісламська держава». Респондентам на вибір давали чотири варіанти відповіді: становить «дуже серйозну загрозу», «помірно серйозну загрозу», «невелику загрозу» і «абсолютно не становить загрози». В результаті близько 21% респондентів висловили переконання, що Росія є для США «дуже серйозною загрозою».

Менш як половина (40%) опитаних вважають, що Росія становить для США «помірну» загрозу, а 22% американців впевнені, що «невелику». Отже, сумарно понад 80% американців вважають, що від Росії йде певна небезпека.

Водночас найбільше американців непокоїть «ІД». Найвищу ступінь небезпеки з боку бойовиків побачили 73% громадян, «помірно серйозну загрозу» – 17% респондентів, «невелику» – лише 5% учасників опитування. Ще 5% американців назвали терористичне угруповання «безпечним» для США.

Крім того, «серйозну загрозу» з боку Ірану, Китаю і КНДР бачать відповідно 43%, 24% і 43% респондентів. «Помірною» цю загрозу назвали 34%, 42% і 31% учасників опитування, «невеликою» її визнали 13%, 17% і 14% громадян відповідно. Зовсім не бачать небезпеки з боку Китаю 16% американців, з боку Ірану – 9% опитаних, з боку КНДР – 11% респондентів.

Опитування було проведено телефоном серед 1011 дорослих американців з 28 квітня по 1 травня 2016 року.

Читайте: Кожен третій німець бачить в Росії загрозу – опитування

БЕЗ КОМЕНТАРІВ