9-nojabrja-na-ukrainskom-radio-sostoitsja-radiodiktant-natsionalnogo-edinstva_rect_dcb561b845c697a8d67d9107b7a47ac1
Українці написали Радіодиктант національної єдності

9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Свято своїм наказом започаткував Леонід Кучма 1997 року на честь літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Вважають, що саме Нестор поклав початок української писемності.

Цього дня традиційно відбувається радіодиктант Національної єдності, до якого долучаються тисячі людей. Цьогоріч він прозвучав уже в 16-те. Диктував доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко.

Акція має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова. Традиційно до неї долучаються політики, громадські та культурні діячі, митці, учні київських шкіл і студенти університету Шевченка.

Довідка: Нестор Літописець – автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського. Традиційно вважається одним з авторів «Повісті  минулих літ».

Історія не зберегла свідчень про рік і місце народження майбутнього літописця, його батьків, час смерті. Відомо, що він з’явився у Києво-Печерському монастирі вже після смерті Феодосія Печерського (1074 р.), ігумен Стефан постриг Нестора в ченці та зробив його дияконом. Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ