likari-habari
Медики отримують на 34% нижчу зарплату, ніж у середньому в Україні

90% працівників галузі охорони здоров’я отримують зарплату нижче середньої по країні. При цьому до 90% доходів лікарів складають хабарі. Про це свідчать дані досліджень, пише Ціна держави.

За результатами першого півріччя 2016 року, середньомісячна офіційна заробітна плата працівника галузі охорони здоров’я становила 3,191 тисяч гривень на місяць. Це на 34% нижче, ніж у середньому в економіці та на 42% нижче, ніж у середньому для промисловості.

9026eb6Преміювання та встановлення надбавок (крім доплат за часткове заміщення вакантних посад, стаж, кваліфікаційну категорію) відбувається нечасто через брак фінансових ресурсів.

«Якщо ж доплати та надбавки все ж таки призначають, то критерії оцінки роботи персоналу непрозорі. Ці доплати призначають керівники на свій розсуд. В свою чергу, керівники державних медичних закладів також не мають стимулів лікувати краще», – йдеться у повідомленні.

Найбільш вагомими факторами, що визначають диференціацію заробітних плат, є стаж роботи та відносини з керівником закладу.

«Інша проблема менш очевидна – оплата праці медика-бюджетника не має або майже на має відношення до того як, власне, медики лікують. Зарплата мало залежить від якості, кількості та типу послуг, що надають лікарі», – йдеться у повідомленні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ