Податки
Половина опитаних упевнені, що платять державі менш як 30% від зароблених коштів

В Україні вкрай низький рівень податкової грамотності. Лише 10% респондентів знають, скільки вони платять податків. Про це свідчать дані опитування проведеного міжнародною дослідницькою агенцією IFAK, пише dt.ua.

Половина опитаних упевнені, що платять державі менш як 30% від зароблених коштів. При цьому приблизно 70% респондентів вважають несправедливим розмір нинішніх податків. Більшість людей вважають, що податкове навантаження в Україні має бути в межах 6–10%.

Майже чверть (24%) опитаних віком 50–65 років, тобто пенсійного й передпенсійного віку, взагалі виступають за скасування оподаткування.

Експерти зауважили, що загалом результати опитування свідчать про те, що українці в масі своїй не розуміють, скільки вони платять до бюджету, як він формується, за рахунок яких коштів фінансується Пенсійний фонд, на що йдуть податки.

Нагадаємо, сукупне податкове навантаження на зарплату українця становить 41,5%: ПДФО – 18%, військовий збір – 1,5, ЄСВ (єдиний соціальний внесок) – 22% (після того, як 2013-го адміністрування, контроль нарахування й сплата ЄСВ були передані податковій службі, держава перестала дотримуватися основних принципів соціального страхування, збір за фактом став податком).

Читайте: Президент Еквадору запровадив «податок на землетрус»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ