Ващиковський заявляє про підтримку роботи істориків, що спрямована на примирення між українським і польським народами
Ващиковський заявляє про підтримку роботи істориків, спрямованої на примирення між двома народами

Історики та активісти мають примирити український та польський народи у питанні Волинської трагедії. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, передає УНІАН.

«Ми не ставимося легковажно до цих складних і проблемних питань, які доводиться розв’язувати, тим більше між сусідами, і маємо позитивний досвід залагодження гострих питань», – заявив він.

«Тому ми маємо дати можливість працювати історикам і всім активістам для того, щоби вони діяли на користь примирення між народами», – додав міністр.

У свою чергу, український міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив про домовленість сприяти роботі істориків, які досліджують трагічні сторінки українсько-польської історії.

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, Українсько-польський форум істориків відновив роботу у листопаді 2015 року. До складу форуму увійшли 12 вчених.

Нагадаємо, 8 вересня народні депутати ухвалили заяву Верховної Ради України «У зв’язку з ухваленням Сенатом і Сеймом Республіки Польща постанов від 7 липня 2016 року та 22 липня 2016 року щодо оцінки польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни».

Українські парламентарії назвали ухвалення рішення польським Сеймом і Сенатом щодо Волинської трагедії політизацією українсько-польських історичних сторінок та заявили, що необхідно з належною повагою і рівною турботою вшановувати пам’ять усіх жертв на території обох держав.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, польський Сейм підтримав постанову, згідно з якою Волинську трагедію 1943-45 років визнали «геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої». Документ ухвалили майже одностайно, утрималися лише десятеро народних обранців, 18 – не голосували. 11 липня визначено як День пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА.

Читайте: Українські націоналісти засудили визнання Волинської трагедії «геноцидом поляків»

Варто зазначити, що в Україні та Польщі різне ставлення до трагічних подій на Волині та Східній Галичині 1943-1944 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення лише на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі переконують, що в результаті етнічних чисток загинули понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість, в Україні називають цифри в кілька десятків тисяч убитих поляків та понад 10 тис. українців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ