Verkhovna Rada deputy Oleh Liashko
Ляшко пішов з коаліції, прихопивши із собою міністра

Фракція Радикальної партії виходить з парламентської коаліції та переходить в опозицію до чинної влади. Про це сьогодні, 1 вересня, заявив лідер політсили й керівник однойменної фракції Олег Ляшко, передає Інтерфакс-Україна.

«Від імені фракції Радикальної партії я повідомляю про наше рішення про вихід з коаліції», – заявив він журналістам у кулуарах парламенту. Ляшко також заявив, що його політсила переходить в опозицію до чинної влади, яка, на його переконання, під час голосування за законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації в першому читанні об’єдналася з «Опозиційним блоком», а також «представниками олігархічних груп».

«Ми переходимо в опозицію до нинішнього курсу уряду, президента й чинної парламентської коаліції», – заявив Ляшко. Коментуючи таке рішення, він заявив, що внаслідок діяльності нинішньої парламентської коаліції в країні фактично відбувся «реванш влади Януковича»: «Фактично ми маємо нову коаліцію в парламенті», – переконаний політик.

Лідер Радикальної партії нагадав, що минуло 1,5 роки, але в Україні ніхто не відповів за загибель протестувальників на Майдані Незалежності в лютому 2013 року. «Ті, хто вбивав наших побратимів на Майдані, сидять сьогодні у Верховній Раді, вони прикриваються депутатським мандатом і замість того, щоби відповідати (перед законом, – ред.), створили фактично нову «ширку» (широка коаліція, – ред.), – сказав Ляшко.

Він підкреслив, що його партія буде «українською опозицією», на відміну від «Опозиційного блоку», який 31 серпня голосував за внесення змін до Конституції. Ляшко також заявив, що Радикальна партія вимагає від влади винести на «всенародне обговорення» питання статусу Донбасу. «Провести це всенародне обговорення разом з місцевими виборами в жовтні нинішнього року», – додав він. Політик також зажадав від влади знайти організаторів заворушень під Верховною Радою 31 серпня, в результаті яких загинули бійці Національної гвардії.

У зв’язку з виходом фракції Радикальної партії з парламентської коаліції віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський, який входить до політсили, вже заявив про рішення залишити уряд. «Рішення фракції Радикальної партії про вихід із коаліції було ухвалено одноголосно… як результат, Радикальна партія не може мати свого представника в уряді. Це означає для мене – моя заява про складання повноважень віце-прем’єр-міністра», – заявив він журналістам.

Зазначимо, у фракції Радикальної партії перебуває 21 народний депутат.

Нагадаємо, 31 серпня Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації влади. За проголосували 115 депутатів «Блоку Петра Порошенка», 69 – «Народного фронту», 38 – «Опозиційного блоку», 14 членів групи «Воля народу», 13 позафракційних, 11 – з групи «Відродження», 5 депутатів від «Самопомочі».

Проти голосували «Батьківщина», Радикальна партія Ляшка, практично вся «Самопоміч», 5 нардепів від БПП, 1 член «Народного фронту», низка позафракційних.

Після голосування біля будівлі парламенту почалися масові заворушення. За останніми даними, внаслідок зазначених сутичок понад 150 людей дістали травм різного ступеня тяжкості, три людини загинули.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ