Гриневич
Лілія Гриневич розповіла про особливості цьогорічної вступної кампанії

Цьогоріч всі абітурієнти подаватимуть документи на вступ через Інтернет, оскільки це дасть змогу уникнути черг у приймальних комісіях. Про це повідомила Лілія Гриневич, яка займає посаду міністра освіти і науки, передає Радіо 24.

Також для вступників не буде обмежень у кількості навчальних закладів. Проте, вони зможуть подати максимум 15 заяв. До того ж, скасували вступ поза конкурсом, натомість ввели систему квот для учасників бойових дій, дітей-сиріт та людей, які мають захворювання, що не дозволяють складати ЗНО.

Міністр додала, що триває робота над тестуванням системи, яка займається розподілом держзамовлення з урахуванням пріоритетності абітурієнтів з високими балами.

Гриневич розповіла, що упродовж останніх років програмним забезпеченням Єдиної державної електронної бази з питань освіти фактично займалася приватна фірма.

«Ми переконані, що програмне забезпечення державної бази, яка містить всі дані наших випускників, студентів і викладачів, має супроводжуватись виключно на державному рівні», – наголосила вона.

Також Гриневич додала, що в цьому році буде понад 200 тис. випускників.

«27-28 травня відбудуться свята «останніх дзвінків». Ми будемо мати двісті з половиною тисяч випускників», – зазначила міністр.

Вона запевнила, що вступна кампанія пройде без черг. Гриневич також зазначила, що розраховує на розгляд Верховною Радою законопроекту про виділення додатково 30 млн. грн. на оплату праці залучених до проведення тестування викладачів 9-15 травня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ