Вступ до магістратури має бути прозорим, впевнена Совсун
Вступ до магістратури має бути прозорим, впевнена Совсун

Майже 2 тисячі абітурієнтів, які вступатимуть до магістратури на спеціальність «Право», цього року  проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання. Про це повідомила заступник очільника Міносвіти Інна Совсун, передає Gazeta.ua.

«Вступ до магістратури – одне із чутливих питань, а завдяки єдиному тесту цей процес буде прозорим. У майбутньому планується поширити досвід проведення єдиного тесту з права на більшу кількість університетів та програм», – пояснила чиновниця.

Тест заплановано на 23 липня. В експерименті братимуть участь 9 ВНЗ: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Львівський національний університет України, Міжнародний університет розвитку людини «Україна», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого, Національний університет «Одеська юридична академі», Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича та Одеський національний морський університет.

Іспит складатиметься з двох блоків: «Право» та «Англійська мова». У першому блоці будуть завдання з юридичних дисциплін. Від другого блоку можна відмовитись, у випадку вивчення іншої іноземної мови. Такі абітурієнти будуть складати мову в навчальному закладі.

Також у МОН планують наступного року створити відкриту електронну базу, до якої можна буде внести середній бал атестату та він автоматично завантажиться у кабінет вступника так само, як зараз це відбувається з результатами ЗНО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ