газ
Порядок нарахування плати за послуги з централізованого опалення в Україні змінено

В Україні змінили порядок нарахування плати за послуги з централізованого опалення у разі відсутності у помешканні та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку тепла. Відповідну постанову Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2015 року «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря» опубліковано на Урядовому порталі.

Як пояснює Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, зміни передбачають механізм нарахування споживачам (у яких відсутні прилади обліку теплової енергії) щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від нормативних показників, які взято до розрахунків тарифів на послуги з централізованого опалення. Такий механізм дозволить уникнути перерахувань розміру плати в кінці опалювального сезону, адже споживачі сплачуватимуть щомісяця за фактично спожиті послуги.

При цьому, якщо підприємство не забезпечить належного надання та відповідної якості послуг, окремо здійснюватиметься перерахунок плати за послуги з централізованого опалення відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року № 151.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Києві вже запустили новий тариф на опалення. Тепер кияни платитимуть рахунки відповідно до температури на вулиці.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Кабінет міністрів України схвалив проект постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року», яким встановив соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг, у межах яких надаються пільги або субсидії. Згідно з постановою, на послуги централізованого теплопостачання, для абонентів, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними лічильниками тепла встановлений соціальний норматив – 0,0548 Гкал на 1 квадратний метр опалювальної площі на місяць в опалювальний сезон.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ