Айварас Абромавічус
Абромавічус хоче скасувати трудову книжку

Міністр економічного розвитку й торгівлі України Айварас Абромавічус ініціює скасування трудової книжки.

«Ховаємо совкову спадщину», – написав міністр у четвер, 6 серпня, у своєму Twitter. «Вислав на узгодження в інші органи пакет законів щодо скасування трудової книжки. Чекаємо реакції», – повідомив Абромавічус.

Як відомо, трудова книжка є офіційним персональним документом, який містить записи про працевлаштування громадянина. Оформлюється при першому прийнятті на роботу, зберігається у відділі кадрів організації-роботодавця, містить особисті дані (прізвище, ім’я, по-батькові, дату та рік народження, освіту, професію та спеціальність; всі зміни та будь-яка інформація про взаємовідносини з роботодавцем реєструються в трудовій книжці та засвідчуються підписом відповідального працівника відділу кадрів.

Як повідомлялося раніше, міністр соцполітики Павло Розенко висловлював думку, що новий Трудовий кодекс в Україні можуть ухвалити вже восени. Зараз проект перебуває на розгляді депутатів, а профільний комітет Ради його вже схвалив і порекомендував узяти за основу. Документ має замінити чинний в Україні з 1971-го Кодекс законів про працю, який, звісно, безнадійно застарів.

У правилах ринку праці на українців чекає багато нововведень. Наприклад, за новим кодексом, особистий трудовий договір між працівником і роботодавцем буде обов’язковим, а раніше його могли замінити колективним.

Читайте: Яценюк про службу зайнятості: «Закривайте цю лавочку!..»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ