Абромавичус
Мінекономрозвитку і торгівлі Айварас Абромавичус пішов у відставку, пославшись на корупцію

Заява про відставку міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса викликала широкий резонанс на Заході. Експерти аналізують імовірні причини цього рішення, а також його наслідки. Зокрема, оглядач The Washington Post Майкл Бірнбаум вважає, що звільнення Абромавичуса є ударом по надіях України на реформи.

«Завдаючи удар по надіях, що Україна зможе перемогти в боротьбі, що триває десятки років, з корупцією і невмілим управлінням, міністр економіки (який навчався на Заході) пішов у відставку в середу, сказавши, що не може протистояти корупції, – пише автор. – Міністр економіки Айварас Абромавичус повідомив, що зіткнувся з тиском з боку високопоставлених союзників Президента, які спробували змусити його призначати бажаних їм осіб на посади в державних компаніях, а також зробити некваліфікованих осіб своїми заступниками і довірити їм контроль над найприбутковішими галузями України».

«Ця відставка зміцнила дедалі сильнішу тривогу союзників України, стурбованих тим, що ця країна так і не виплуталася з недобросовісних угод за майже два роки, що минули відтоді, як учасники прозахідних протестів скинули президента Віктора Януковича, якого картали за корупцію», – йдеться в статті.

«Абромавичус заявив, що вирішив піти у відставку після того, як один з найближчих союзників українського президента Порошенка, бізнесмен і законодавець Ігор Кононенко спробував призначити некваліфікованих осіб заступниками міністра економіки і доручити їм контроль над державною газовою компанією НАК «Нафтогаз» та українськими оборонними виробниками, – повідомляє Бірнбаум. – Кононенко – заступник голови політичної партії, членом якої є український президент, і такий близький до Порошенка, що отримав прізвисько президентського «сірого кардинала». Торік колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко звинуватив Кононенка у відмиванні грошей. Кононенко заперечує ці звинувачення».

Також автор статті наголошує, що відставку Абромавичуса Кононенко назвав просто «спробою перекласти на законодавців з нашої партії відповідальність за невирішені за рік питання».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус ухвалив рішення подати у відставку. Своє рішення він пояснив активізацією блокування системних реформ в Україні, тиск на команду міністра.

Водночас голови восьми дипломатичних представництв підписалися під заявою посла Швеції в Україні щодо відставки міністра економічного розвитку та торгівлі.

У тексті дипломати висловлюють глибоке розчарування відставкою міністра. Окрім того, посли закликали українських політиків припинити «дріб’язкові розбіжності» та об’єднатися для розвитку країни. Підписантами тексту стали: посли Канади, Франції, Німеччини, Італії, Литви, Швеції, Швейцарії, посол Великої Британії, Сполучених Штатів Америки.

Тим часом у фракції «БПП» обговорюється ідея призначення нинішнього заступника глави Адміністрації Президента Віталія Ковальчука першим віце-прем’єром – міністром економіки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ