Пентагон боротиметься з Росією не лише зброєю
Голова Пентагону заявив, що США розмістять у Європі додаткові озброєння, аби заспокоїти союзників

Вашингтон здійснюватиме попереднє розміщення танків, артилерії та іншої військової техніки в Східній і Центральній Європі в намаганні заспокоїти союзників по НАТО, стурбованих російською інтервенцією в Україні. Про це міністр оборони США Ештон Картер заявив під час поїздки до столиці Естонії Таллінна у вівторок, 23 червня, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, країни Балтії – Естонія, Литва, Латвія, а також Болгарія, Румунія та Польща погодилися розмістити у себе це обладнання. Частина додаткової зброї буде також дислокована в Німеччині. Йдеться в цілому про 250 танків, бойових машин піхоти та самохідні гаубиці.

Кількість обладнання, яке тимчасово зберігатиметься в кожній країні, буде достатньою, щоби забезпечити від роти (це близько 150 солдатів) до батальйону (це близько 750 солдатів). Офіційні особи твердять, що більшість цієї зброї вже перебуває в Європі. Представник міністерства оборони Росії заявив, що розміщення танків і важкого озброєння в державах НАТО на кордоні Росії буде «найагресивнішим актом» США від часів холодної війни.

Читайте: Іноземні ЗМІ: конфронтація Росія–НАТО починає жити власним життям і може стати некерованою

Раніше голова Міноборони США Ештон Картер визнав, що заходи економічного впливу не завадили Росії підтримувати сепаратистів в Україні. Він наголосив, що необхідно вживати й інших кроків, усвідомлюючи той факт, що Кремль, схоже, не має наміру змінювати свій курс. За його словами, це можуть бути як політичні, так і військові заходи. Картер, зокрема, заявив, що необхідно збільшити число військових навчань і тренувальних програм в Європі, щоби краще протистояти російській агресії у регіоні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ