Сидір Кізін
Сидір Кізін

10 вересня 2015 року Сидір Кізін – адвокат Ігоря Гуменюка, якого підозрюють у киданні гранати під час акції 31 серпня біля парламенту – повідомив, що його підзахисного б’ють у камері, вимагаючи зізнатися у скоєні злочину. За словами захисника, після «обробки» у камері Гуменюка водили на допит без слідчого та адвоката, що суперечить законодавству. Оперативники вимагають, аби Гуменюк зізнався у злочині та вказав, що спонукали до такого кроку визначені політики на вибір.

Адвокат повідомив, що намагається встановити особи оперативників, адже одного з них Гуменюк упізнав. «Він упізнав одного з двох оперативників, який бив його під час першого допиту у Голосіївському райвідділі міліції. Ці двоє вели з ним розмову після попередньої «обробки» співкамерниками, які спочатку наголошували Гуменюкові, що його «використовують політики» і треба дати проти них покази. Після такої «обробки» Гуменюка доставили до цих двох оперативників, які йому заявили, мовляв, якщо він хоче, аби йому було легше в ізоляторі, – має дати викривальні покази проти себе і певних політиків. Він відмовився і його знову повернули в камеру, де співкамерники продовжили «обробку», – розповів Сидір Кізін.

Захисник зачитав частину заяви про злочин, в якій підозрюваний Ігор Гуменюк докладно розповів, що з ним відбувалося в камері та під час зустрічей з оперативниками.

«…після мого повернення (йдеться про розмову з оперативниками – ред.) співкамерники почали провокувати конфлікт. «Чечен» (так представився один зі співкамерників – ред.) підійшов до мого ліжка та почав вимагати, щоб я зізнався в тому, що кидав гранату і пішов на співпрацю зі слідством. На мою відмову відреагував агресивно: почав наносити удари рукою в плече і голову. Схопивши ручку почав погрожувати виколоти мені очі, коли я рукою прикрив очі, він колов ручкою мені в долоню, якою я прикривав очі… Після цього «Чечен» сказав, що задушить мене, якщо я про все їм не розповім», – зачитав заяву Гуменюка адвокат. Він також уточнив, що під час розмови його підзахисного з оперативниками у того вимагали, аби він вказав на будь-кого з відомих політиків.

«Першим таким є лідер «Свободи», достатньо вказати лише, що він зустрічався, і він давав наказ, або спонукав, або підбурював до кидання гранати. Другий варіант на вибір Гуменюку пропонують сказати, що це був керівник молодіжної організації «Сокіл» або будь-якої організації патріотичного спрямування, наприклад «Чорний комітет» чи хтось пов’язаний з убивцями Бузини», – розповів Кізін.

Повністю прес-конференцію дивіться на відео.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ