Андрій Циганков
Андрій Циганков причетний до діяльності фіктивних підприємств

Національне антикорупційне бюро України оприлюднило документи, що свідчать про причетність до діяльності фіктивних підприємств у газовій схемі Олександра Онищенка його адвоката Андрія Циганкова. Документи оприлюднені на сайті НАБУ.

Зокрема, НАБУ має копію відомостей, наданих банком щодо IP-адрес управління системою «Клієнт-банк» п’яти підприємств з ознаками фіктивності. Ще 7 транзакцій на загальну суму 40 млн. грн пройшли через рахунки ТОВ «Центр Паритет» у період з 5 лютого по 24 лютого 2015 року. Дві було здійснено з офісу Циганкова. З повним списком документів можна ознайомитися на сайті НАБУ.

Нагадаємо, НАБУ провели серію обшуків у Києві та Київській області, зокрема за місцем роботи та проживання декількох адвокатів. Метою цих обшуків було отримання доказів, які б доводили або спростовували причетність адвокатів до конвертації коштів, здобутих внаслідок незаконного перепродажу газу, видобутого в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

У зв’язку із цими слідчими діями на адресу Національного бюро з боку адвокатської спільноти лунали звинувачення в тому, що обшуки в адвокатів були нібито пов’язані з їхньою професійною діяльністю.

Проте, за даними НАБУ, із адвокатів, за місцем проживання та роботи яких проводилися обшуки, представництво інтересів підозрюваних у так званій «справі Онищенка» здійснював лише Андрій Циганков.

Водночас, підстави для обшуків його приміщень, як пояснили в НАБУ, не мають нічого спільного з його діяльністю як захисника Онищенка. «Він радше є одним із його можливих спільників, який зі свого офісу здійснював безпосереднє управління коштами, отриманими внаслідок злочинної діяльності з перепродажу державного газу», – додали в бюро.

Нагадаємо, 5 липня Верховна Рада України зняла недоторканність з нардепа Олександра Онищенка – за це рішення проголосували 275 парламентарів. На цей час він уже перебував у Австрії та готувався до кінних перегонів, про це він повідомив сам через соцмережі.

15 червня детективами НАБУ та прокурорами САП в рамках розслідування корупційної схеми з перепродажу газу, видобутого в рамках спільної діяльності з державним підприємством «Укргазвидобування», було здійснено 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві.

Фігуранти газової схеми завдали державі збитків на 3 млрд. грн, з яких 1,6 млрд. – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

Одним з організаторів розкрадання державного газу називають Олександра Онищенка. Статті, які інкримінують нардепу, передбачають покарання від 7 до 12 років ув’язнення.

Читайте: Онищенко уже в Австрії боїться за своє життя

БЕЗ КОМЕНТАРІВ