Російський суд готує Савченко вирок на 25 років
Російський суд готує Савченко вирок на 25 років

Адвокат народного депутата Надії Савченко Марк Фейгін вважає, що російський суд призначить їй максимальне покарання – 25 років в’язниці. Про це він заявив в інтерв’ю ВВС Україна.

«Ми готуємо Надію до того, що вирок буде обвинувальним. На 25 років. Причому він жодним чином не буде пов’язаний з тим, що відбуватиметься на суді. На суді ми цілковито доведемо її невинуватість», – сказав Фейгін.

За його словами, вирок буде обвинувальним, «адже пишеться він не в суді – його пишуть у Кремлі». Водночас захисник зауважив, що українська льотчиця може не відбувати термін покарання у РФ. «За запитом України Савченко після засудження зможе відбувати покарання на Батьківщині, формально – в українській в`язниці», – сказав він.

Крім того, Фейгін наголосив на політичній заангажованості судів у Росії. «Ми бачили, як засуджували учасниць Pussy Riot, учасників «болотної справи» та низки інших. Ніде не було суду, який би здійснював незалежні процесуальні функції у ставленні до обвинувачуваних. Як можна говорити про незалежність суду, коли протягом року, коли Савченко перебуває під обвинуваченням, ми, сторона захисту, неодноразово надавали скарги до того ж таки суду про те, що справа сфабрикована, подавали докази невинуватості Савченко? Суд завжди ставав на бік обвинувачення, з чого ми зробили висновки про його політичну за ангажованість», – пояснив адвокат.

На думку Фейгіна, звільнення Савченко залежить від політичного діалогу і тиску міжнародної спільноти на Росію. Коментуючи вплив справи Савченко на російське суспільство, Фейгін зазначив, що «це буде величезна віха, бо той ступінь публічності у цій справі і те, що загрожує Савченко, – це не два роки, як у Pussy Riot». «25 років для невинної людини… Після цього ані суд російський, ані російська влада вже ніколи не будуть колишніми у сприйнятті міжнародного співтовариства», – сказав захисник.

Нагадаємо, українській льотчиці Надії Савченко в Росії закидають безпосереднє вбивство двох російських журналістів на Донбасі, а також замах на вбивство цивільних осіб, які могли постраждати в результаті нібито скоригованого нею артилерійського обстрілу. Савченко має імунітет як народний депутат України і обраний делегат ПАРЄ.

Читайте: Кремль пропонує звільнити Савченко в обмін на шлях до Криму

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ