1
Адвоката Ернеста Мезака затримали через участь у мітингу рік тому

Через участь у мітингу в російському Сиктивкарі затримали юриста Ернеста Мезака, який представляє інтереси засудженого політв’язня, кримчанина Геннадія Афанасьєва, передає Крим.Реалії.

«Він був затриманий за проведення мітингу рік тому пам’яті Боріса Нємцова. Тобто рік тому нібито він скоїв правопорушення і сьогодні його затримали співробітники поліції, привезли до суду, де його зараз судять», – розповів адвокат Алєксандр Попков.

Він не виключив, щ це може бути пов’язано з тим, що Мезак через 10 днів представлятиме інтереси Афанасьєва на суді в Сиктивкарі. Цього дня суд має розглянути позов з приводу відбування кримчанином покарання в Республіці Комі.

Попков також розповів, що в середу, 3 лютого, в колонії, де утримується Афанасьєв, поліція провела обшук.

«У Гени забрали всі документи, все, що в нього було, зокрема, юридичні документи, які я йому передавав, і знайшли у нього заборонену сім-картку. У зв’язку з чим його вирішують помістити кудись знову в черговий ШІЗО або в барак посиленого режиму», – зазначив адвокат.

Як відомо, Геннадій Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи щодо українського режисера Олега Сенцова, засудженого в Росії на 20 років позбавлення волі за звинуваченням в організації терористичної організації в Криму.

Справу щодо Афанасьєва розглядали в особливому порядку, оскільки свідчив проти інших фігурантів справи. Однак на процесі у справі Сенцова і кримського активіста Олександра Кольченка він відмовився від попередніх свідчень, заявивши про тортури під час допиту. Він повідомив, що обмовив Сенцова і що терористичної організації за їх участі в Криму не існувало.

Афанасьєв засуджений в Росії до 7 років у колонії суворого режиму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ