Протистояння на Майдані
Протистояння на Майдані

16 листопада у Печерському райсуді Києва відбувся розгляд справи щодо продовження арешту для колишнього начальника Управління СБУ у Києві Олександра Щеголєва. Його звинувачують у керуванні операцією «Бумеранг» та в безпосередньому керівництві штурмом Будинку профспілок 18 лютого 2014 року. Під час суду адвокати підозрюваного використали всі можливі прийоми, затягуючи розгляд питання про подальший арешт свого підзахисного. Відтак у засіданні оголошено перерву до 17 листопада.

Як уже повідомляв Інформаційний Акцент, із самого ранку у засіданні було оголошено перерву для ознайомлення захисників із матеріалами клопотання про продовження арешту. Після перерви адвокат підозрюваного прогнозовано оголосив клопотання про відвід секретарю суду «у зв’язку з неналежним інформування сторони захисту про судові засідання». Натомість, прокурор заявив, що захист навмисне затягує процес і надав судові копії повісток та електронних повідомлень, які було надіслано усім трьом захисникам Щеголєва. Після відмови у відводі секретаря, адвокат клопотав про перерву для того, щоби він персонально ознайомився із клопотанням. Реагуючи на це, як повідомив із суду кореспондент видання Інформаційний Акцент, прокурор Супрун нагадав, що захист отримав документи ще 11 листопада і міг організувати обмін між усіма можливими захисниками. Суддя Шапутько відмовила в оголошенні перерви. При цьому припустила, що в разі задоволення клопотання через 3 години може з’явитися ще один захисник, аби просити про перерву – і так по колу.

Відтак адвокат заявив про відвід прокурора Супруна, але суддя Шапутько відмовила в клопотанні захисту. Та на цьому усе не закінчилося, бо далі захисники генерала СБУ розпочали клопотати про відвід другого прокурора – Новікова, однак суддя знову відмовила у задоволенні через відсутність підстав. Після цього адвокат передбачувано оголосив відвід судді через те, що вона «веде процес, порушуючи процесуальні норми, а саме через не виклик учасників процесу в судове засідання, що свідчить про упередженість». А відмову у відводі секретаря та прокурорів адвокат розцінив як покривання їхньої протиправної діяльності. Відтак розпочався розгляд клопотання про відведення судді Шапутько після чого у засіданні оголошено перерву до 11:30 17 листопада.

Продовження суду відбудеться у Печерському суді за адресою: Хрещатик 42а, зала №3.

Додамо, що термін дії утриманні під вартою підозрюваного спливає 18 листопада, і в разі подальшого затягування розгляду клопотання прокуратури є ймовірність, що Щеголєва випустять до того, як наступну санкцію буде обрано.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ