Аеропорт «Бориспіль»
Аеропорт «Бориспіль» – головні повітряні ворота України

Міжнародний аеропорт «Бориспіль» пропонують перейменувати на честь гетьмана Івана Мазепи. Відповідний проект постанови зареєстрували у парламенті. Про це повідомив народний депутат від партії «Свобода» Андрій Іллєнко на своїй сторінці у Фейсбук.

«Свободівець» наголосив, що це світова традиція – називати головні повітряні ворота країни іменами видатних державних діячів. Зокрема, у Франції летовище назвали на честь Шарля де Ґолля, у США – Джона Кеннеді, в Туреччині – Кемаля Ататюрка, в Чехії – Вацлава Ґавела, в Ізраїлі – Давида Бен-Ґуріона.

«Гетьман Іван Мазепа – ключова постать української історії, великий державник, найвизначніший меценат своєї епохи. Покровитель науки, освіти і культури. Сучасний вигляд Софійського собору, Києво-Печерська Лавра, десятки церков по всій Гетьманщині, Києво-Могилянська академія – до цього всього доклалася його рука, – наголосив Іллєнко. – Присвоєння імені Гетьмана головному аеропорту України – це важливий символічний крок, який зміцнить авторитет Української Держави. Зокрема, і на міжнародній арені, адже ім’я Івана Мазепи відомо далеко за межами України».

Окрім націоналістів, до підписання проекту постанови долучилися депутати від різних фракцій, а також позафракційні.

13226745_1270837066290414_5743571496297437777_nЯк повідомляв Інформаційний Акцент, 7 травня у Полтаві на Соборній площі урочисто відкрили пам’ятник гетьману України Івану Мазепі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ