Солошенко і Афанасьєв летять в Україну
Солошенко і Афанасьєв летять в Україну

Українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка, які були засуджені російським судом,  обміняють на одеських організаторів і учасників «Народної ради Бессарабії» Олену Гліщинську та Віталія Діденка. Про це пише одеське видання Думская з посиланням на власні джерела.

«Гліщінску та Діденка звинувачують в сепаратизмі – вони були в числі організаторів і активних учасників так званої «Народної ради Бессарабії», – пише видання.

«У березні-квітні були проведені арешти, серед затриманих були журналісти Артем Буян, Віталій Діденко та Олена Гліщинська. Згодом Буян був засуджений до чотирьох років обмеження волі, через рік вийшов на волю за «законом Савченко» й одразу ж залишиkа Україну. Гліщинска і Діденко відправляться в Росію сьогодні», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, Директора телекомпанії «Нова хвиля» Олену Гліщинску арештували співробітники СБУ в квітні 2015 року. Півтора місяці тому в СІЗО у неї народився син. Крім того, у неї є ще двоє неповнолітніх дітей.

Діденко – головний редактор сайту «Інфоцентр». Суд засудив його до трьох років обмеження волі, зараз справа перебуває на стадії апеляції.

Як відомо, 14 червня президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що українці Юрій Солошенко та Геннадій Афанасьєв, яких утримували в заручниках, вилітають з Москви до України.

«Нарешті! Юрій Солошенко і Геннадій Афанасьєв уже на борту українського літака і вилітають з Москви до України. Як довго ми боролися за цю мить!», – написав Порошенко.

За українцями в Москву полетіла перший віце-спікер Ірина Геращенко та речник президента Петра Порошенка Святослав Цеголко.

1

БЕЗ КОМЕНТАРІВ