Ашраф Ґані
Ашраф Ґані попросив РФ про постачання зброї

Президент Афганістану Ашраф Ґані попросив Росію надати його країні озброєння, зокрема артилерію, стрілецьку зброю та вертольоти вогневої підтримки Мі-35. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела в Кабулі та Москві, передає Європейська правда.

Видання зазначає, що влада Афганістану вирішила звернутися до Росії через те, що США та їхні союзники з міжнародної коаліції значно скоротили свою військову присутність у цій країні та урізали фінансову допомогу. Посол РФ у Кабулі заявив, що Росія надасть допомогу Афганістану, але зазначив, що відправка російських військових до цієї країни неможлива. «Ми будемо надавати певну допомогу, але це не означає, що на афганській землі будуть російські солдати. Чому ми повинні брати на себе проблему, яка не була розв’язані американцями та країнами-членами НАТО?» – сказав він. У середині жовтня Президент РФ Владімір Путін заявив, що ситуація з терористами в Афганістані «близька до критичної».

Сусіди Афганістану – Туркменістан, Узбекистан і Таджикистан – нещодавно надіслали підкріплення на свої південні кордони у відповідь на важкі бої в прикордонних афганських провінціях. Росія направила додаткову військову техніку до Таджикистану.

Нагадаємо, з 30 вересня Росія під егідою боротьби з терористичним угрупованням «Ісламська держава» почала завдавати авіаударів у Сирії – однак не по ісламістах, а по опозиції. Дипломати Великої Британії заявляють, що 85% ударів російської авіації у Сирії завдають проти опозиції з «Вільної сирійської армії», яка виступає проти чинного президента Асада, а не проти бойовиків «Ісламської Держави» (ІДІЛ).

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ