1455731539_28d78175da35db13a7a84507073fe4d8-1
У Греції проводять вийськови навчання за наказом міністра національної оборони Паноса Камменоса

Провокації з боку Туреччини змусили Збройні сили Греції почати проведення навчань з перевірки бойової готовності, повідомляє РІА «Новости» з посиланням на джерело в Міноборони Греції.

Турецькі ВПС постійно порушують грецький повітряний простір і прольоти над островами в Афінах розцінюють як вкрай небезпечну провокацію. Протягом трьох днів турецька військова авіація щодня літала над грецькими островами в північно-східній частині Егейського моря.

Маневри у Греції проводять за наказом міністра національної оборони Паноса Камменоса. Навчання відбуваються і на півночі Греції поблизу міста Кілкіс, в районі кордону з колишньою югославською республікою Македонія в зв’язку з діями влади Скоп’є.

При цьому в оборонному відомстві підкреслюють, що навчання армії не пов’язані з ситуацією з біженцями, мовляв, армія не втручається у внутрішні справи, адже це – справа поліції.

Афіни вважають, що Скоп’є може претендувати на північні території Греції – Македонії, оскільки сусідня республіка відмовляється змінити свою назву.

Скільки триватимуть навчання, наразі невідомо. Джерело у грецькому міноборони зазначило: «Скільки знадобиться. Навчання проводитимуться на всій території Греції, зокрема, в особливо важливих точках».

Нагадаємо, минулого тижня на греко-македонському кордоні сталися зіткнення між мігрантами і македонської поліцією. Кілька сотень приїжджих спробували незаконно перетнути кордон, при цьому вони закидали камінням македонських поліцейських. У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі. За даними «Лікарів без кордонів», в результаті зіткнень постраждали понад 250 мігрантів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ