Африканська чума свиней шириться Україною
Африканська чума свиней шириться Україною

Випадки зараження свиней африканською чумою зареєстрували вже у п’яти областях України. Про це розповів заступник голови Держветфітослужби Олександр Вержиховський, повідомляє ТСН.

За його словами, випадок зараження на фермі у «Калиті» для України є екстраординарним, адже тепер знищити необхідно понад 60 тисяч тварин. Вержиховський сумнівається, що власники господарства отримає компенсацію, адже впевнений – вірус занесли у господарство ззовні, не дотримавшись елементарних санітарних норм. Щодо зараження у «Калиті» проводиться розслідування, а також дії щодо непоширення інфекції. Тим часом поголів’я диких тварин переносить вірус у п’яти областях України.

«Ми сьогодні маємо Київську, Чернігівську, Рівненську, Житомирську, Сумську області, де є ця проблема. Рішенням нашої комісії, воно на підписі у віце-прем’єра, ми рекомендували депопулювати дикого кабана саме в цих областях», – сказав голова служби. На ці заходи, а також на дезінфекційні та діагностичні засоби, направлять 45 мільйонів бюджетних гривень.

Читайте: Небезпечна африканська чума дісталася Київщини

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ