Аграрії протестують й перекривають траси
Аграрії протестують проти податкових змін

Українські аграрії озвучили вимоги до Президента України Петра Порошенка. Зокрема, вони вимагають накласти вето на законопроект про внесення змін до Податкового кодексу. Підписи під документом поставили представники 17 профільних об’єднань, передає ТСН.

Як відомо, в Україні тривають акції протесту аграріїв. 29 грудня обурені фермери пригрозили перекрити автотраси по всій Україні. Напередодні заблокованими щонайменше на півдня були 24 дороги у 10 областях.

Сільгоспвиробники перекрили трасу «Київ-Чернігів». Велика група людей безперервно рухалася пішохідним переходом, тим самим блокуючи рух. На раптово засніженій дорозі машини розбивалися, навіть не доїжджаючи до акції протесту, а безпосередньо на місці стояли у кілометрових чергах.

Аграріїв обурює, що наступного року їх позбавляють пільгового режиму оподаткування. І хоча уряд і парламент знайшли компроміс і дали селянам перехідний період на рік, їх це не влаштовує. До 1 січня 2017 року вони віддаватимуть 75% податкових платежів до держбюджету, а чверть – залишатимуть собі. Згодом платитимуть нарівні з рештою бізнесу. Це одна із суворих домовленостей з іноземними кредиторами України.

Втім, навіть такий компроміс протестувальників не влаштовує. «Якщо до 10 січня президент не втримає ситуацію під контролем, то ми вийдемо з повним блокуванням доріг. Ми будемо цілодобово ходити», – пообіцяв один з активістів.

Тим часом на Чернігівщині 28 грудня вдалися й до видовищ – спалили трактор. «Ремонтувати немає сенсу. Виїжджати у поле сенсу немає за такими законами, які вони понавигадували», – скаржиться учасник акції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, це вже не перший протест аграріїв. Раніше вони намагалися привернути увагу до своїх проблем, принісши під Раду тушу свині у труні та коров’ячі голови.

  • Василь Іванович

    Що за пошесть перекривати траси та й в таку погоду перед святами? вчора температура за кілька годин падала від +10 до -5 з дощем та снігом, а ці дебіли на вінничині на 4 години траси перекрили. люди і з дітьми їхали і транзитом на сотні км. їм в таку погоду кожна хвилина була цінною. що б вони сказали коли б їм трактори й комбайни в посівну чи в жнива на полі перекрити? а те що вони зі своєю сільгосптехнікою на цих трасах витворяють, то просто жах, особливо коли буряк вивозять, перетворюючи асфальт в болото. і де міліція, дорожня служба? нема. бо ж поля там в основному президентські. от і робіть висновки.