Група «СКМ» Ріната Ахметова та група «Смарт-Холдинг» Вадима Новінського були основними акціонерами агрохолдингу «Харвіст»
Група «СКМ» Ріната Ахметова та група «Смарт-Холдинг» Вадима Новінського були основними акціонерами агрохолдингу «Харвіст»

Агрохолдинг «Харвіст» мільярдерів Ріната Ахметова та Вадима Новінського продав свої кримські активи. Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Рішення продати активи «Харвіста» на півострові було ухвалено ще у 2013 році у зв’язку з тим, що ця територія належить до зони високоризикованого землеробства через малу кількість опадів. Однак угода закрита лише тепер. В останній час ефективно керувати активом було неможливо через ситуацію, що склалась на півострові», – передає прес-служба слова генерального директора групи «Харвіст» Дмитра Скорнякова.

Загалом, як наголошують у холдингу, «Харвіст» володів у Криму 20 тисячами га землі, які давали 10% від загального обсягу врожаю та на яких переважно вирощували пшеницю та соняшник.

Суму та інші параметри угоди прес-служба холдингу не розкриває.

Як зазначено на сайті «Харвіста», основними акціонерами агрохолдингу є група «СКМ» Ріната Ахметова та група «Смарт-Холдинг» Вадима Новінського.

Як ми вже повідомляли, перед цим російська окупаційна адміністрація Криму «націоналізувала» розташоване в межах півострова майно компаній «ДТЕК Крименерго», «Укртелеком» й телекомунікаційну групу «Vega», що також належали Ахметову.

Окрім того, в квітні 2014 року в анексованому Криму припинив свою діяльність «Перший український міжнародний банк» (ПУМБ), який пов’язують з Ахметовим.

В грудні минулого року на півострові застрелили близького до Ахметова підприємця Михайла Ляшка (він же «Мішаня Косий»), якого завдяки контролю над компанією «Олімп» називали неофіційним «горілчаним королем» Донбасу. До сфери його компетенції в структурах олігарха, як стверджують ЗМІ, також належали тютюновий та гральний бізнеси.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, оцінкою Forbes, протягом 2015 року статки Ахметова знизилися на 4,6 млрд. доларів й наразі оцінюються в 2,3 млрд. доларів США.

Водночас в Криму й надалі комфортно почувається бізнес Дмитра Фірташа, який відомий своїми близькими стосунками з оточенням Владіміра Путіна й чиї дружина та діти є громадянами РФ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ