Рінат Ахметов
Ахметов підвищив абонплату за проводове радіо та відключив «Промінь» і «Культуру»

Віце-прем’єр та міністр культури В’ячеслав Кириленко звернувся до Генпрокуратури та РНБОУ з вимогою розібратися з відключенням радіо «Промінь» та «Культура» від проводових мереж. Про це він повідомив в своєму Twitter. Кириленко вважає, що рішення «Укртелекому» самовільно вимкнути два канали національного радіо загрожує інформаційній безпеці країни.

Нагадаємо, в прес-релізі Нацраіокомпанії, поширеному 20 липня, йшлося про те, що «ПАТ «Укртелеком» 18 липня 2015 року призупинило трансляцію радіопрограм «Промінь» та «Культура» мережею проводового мовлення в місті Києві, посилаючись на застарілість обладнання та збитковість роботи мережі».

В НРКУ пояснили, що вони не укладали договорів з «Укртелекомом» на трансляцію «Променя» і «Культури», а «ця послуга здійснювалася ПАТ «Укртелеком» за рахунок абонентської плати слухачів».

НКРУ нагадала, що ці два канали поширюються переважно в УКХ-діапазоні (ультракороткі хвилі) і не мають FM-мереж. «Цей випадок ще раз засвідчив подальший занепад проводової мережі, кількість абонентів якої за останні роки скоротилася майже у 20 разів. Подальша доля проводового радіомовлення, яке для значної частини наших громадян є головним джерелом отримання інформації, має бути вирішена на державному рівні», – заявили в Нацрадіо. Трансляція «Першого каналу» національного радіо в проводових мережах триває.

Як повідомив Телекритиці директор радіо «Промінь» Роман Коляда, про відключення на радіо дізнались від слухачів. «В понеділок зранку слухачі почали нам телефонувати і повідомляти про вимкнення. Кажуть, що це сталося 18 липня увечері. Але нас – Національну радіокомпанію України – офіційно ніхто про це не повідомляв», – розповів Коляда.

В НРКУ мають намір звертатись з офіційними листами до Держкомтелерадіо та Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Поки ж слухачі можуть почути «Промінь» і «Культуру» в ефірі на частотах УКХ-діапазону, кількох частотах ФМ та також на сайтах promin.fm і radiokultura.org.

Як відомо, «Укртелеком» входить до складу групи СКМ олігарха Ріната Ахметова. З 1 липня «Укртелеком» підвищив абонентську плату за проводове радіо на 25-50%, до 15-27 грн на місяць.

Інформаційний Акцент

  • Михайло Саварин

    Без “Променя” проводове радіо перетворилось на провіціального колгоспного рекламного брехунця. Та ще і підвищили ціну! Відмовлюсь. А жаль. Обідно за державу, яка зовсім!!! не турбується за свій інформаційний простір.
    Якщо держава хоче впливати на суспільство, потрібно розширювати мережу проводового мовлення, зробиши його більш цікавим, відновивши трансляцію “Променя” і “Радіо культура”. Крім того необхідно відновити трансляцію на довгих і середніх хвилях на всій!!! території України, потурбуватись про виготовлення найпростіших і найдешевших радіоприймачів всьго на три хвилі: 1, 2, і 3 програми. Тоді у нас не буде сепаратистів.
    PS. Радіо FM діє на дуже обмеженому просторі, та і його ніхто не слухає, а якщо слухає, то тільки музику.