Rinat Akhmetov … Ukraine's richest man.
Рінат Ахметов хоче змінити форму вланості «Дніпроенерго», «Західенерго», «Донецькобленерго», «Дніпрообленерго», «Київенерго» і «Крименерго»

Український олігарх Рінат Ахметов спробує взяти під одноосібний контроль шість енергетичних компаній. Таке припущення зробив депутат фракції Блок Петра Порошенка Сергій Лещенко, пише Українська правда.

«На початку квітня в газеті «Цінні папери України» було опубліковано шість оголошень про проведення зборів акціонерів на шести підприємствах енергетичної галузі. Чотири з них – це обленерго, ще дві – це компанії енергогенерації, тобто теплові електростанції», – повідомив він.

«Ці назви у всіх на слуху. Це «Дніпроенерго», «Західенерго», а також «Донецькобленерго», «Дніпрообленерго», «Київенерго» і «Крименерго». У всіх цих компаніях Рінат Ахметов володіє контрольним пакетом акцій, а 25% належать державі», – уточнив Лещенко.

Відповідно до інформації, опублікованої у віснику цінних паперів, упродовж тижня – з 18 квітня до 25 квітня – відбудуться збори акціонерів цих шести підприємств.

«У порядку денному зборів акціонерів на всіх шести підприємствах стоїть один пункт: зміна типу й найменування товариства. Наразі ці шість компаній, де Ахметов і держава є співвласниками пакету акцій, є публічними акціонерними товариствами. Їх будуть переробляти у приватні акціонерні товариства», – сказав Лещенко.

«Якщо вони стануть приватними акціонерними товариствами, то в разі приватизації цих підприємств, приватизації державної частки, право пріоритетного викупу 25% акцій з’явиться у Ріната Ахметова», – пояснив він.

Депутат уточнив, що тоді «не треба проводити приватизаційний конкурс, аукціон із підвищення ціни. Не треба буде взагалі проводити відкритої приватизації, оскільки закон про акціонерні товариства, стаття 7, чітко вказує, що той акціонер приватного акціонерного товариства, який присутній разом із тим, який продає, має пріоритетне право купити – за ціною, яку визначить оцінщик».

Оцінщика буде призначати Фонд державного майна, в якому віднедавна заступником керівника працює помічник Ігоря Кононенка, наголосив Лещенко.

«Таким чином, у 6 стратегічних підприємствах енергетичної галузі державний пакет акцій розмірі 25% не буде приватизовано на відкритих торгах. І це дасть змогу Ахметову уникнути необхідності платити велику вартість», – пояснив він.

«І у цих підприємствах не з’явиться інший акціонер. Таким чином Ахметов не отримає всередині підприємств, які він уже контролює, інших власників, які створюватимуть йому проблеми, заважати його планам, проектам тощо», – додав депутат.

Лещенко наголосив, що усе це відбувається кулуарно, широка громадськість про це нічого не знає.

«Закликаю всіх дуже прискіпливо стежити за руками, які здійснюватимуть цю оборудку. Чи відбудуться збори акціонерів із 18 квітня, як там голосуватиме держава, що  має на зборах свої представників. Ці люди визначатимуть, чи перейменовувати ці підприємства на приватні і, відповідно, чи давати зелене світло для їх приватизації без конкурсу, за ціною оцінки, яку визначить ФДМ під контролем Ігоря Кононенка», – наголосив Лещенко.

Читайте: Ахметов і Новінський продали спільний агрохолдинг у Криму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ