ахметов
Ахметов намагався взяти під одноосібний контроль 6 енергетичних компаній України

Компанії «Київенерго», «ДТЕК Крименерго» і «ДТЕК Донецькобленерго» не переформатують на приватні акціонерні товариства. Ця пропозиція не набрала необхідної кількості голосів на загальних зборах публічних акціонерних товариств 22 квітня і 25 квітня, повідомляє Фонд державного майна.

25 квітня у Києві відбулися загальні збори акціонерів ПАТ «Київенерго» і ПАТ «ДТЕК Крименерго», під час яких, серед іншого, акціонери мали розглянути питання про зміну типу товариства з ПАТ на ПрАТ.

«Представники ФДМУ зареєструвалися на зборах і не голосували за ухвалення цього рішення, завдяки чому його не ухвалили», – інформує Фонд держмайна.

22 квітня у Краматорську Донецької області відбулися загальні збори акціонерів ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго», які розглянули аналогічне питання.

«Під час цих зборів представники ФДМУ також не дозволили змінити тип товариства», – заявляє прес-служба фонду.

21 квітня у Львові відбулися збори акціонерів «ДТЕК Західенерго», на яких представники ФДМ також не голосували за зміну типу товариства з ПАТ на ПрАТ, завдяки чому його не ухвалили.

19 квітня у Дніпропетровську на зборах акціонерів «ДТЕК Дніпрообленерго» представники ФДМ також не дали зробити з ПАТ на ПрАТ.

18 квітня у Запоріжжі на зборах акціонерів «ДТЕК Дніпроенерго» питання зміни типу товариства з ПАТ на ПрАТ теж загальмувала позиція ФДМ.

Таким чином, за останній тиждень збори відбулися на шести компаніях ДТЕК, де Рінат Ахметов володіє контрольним пакетом акцій, а 25% належать державі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, депутат фракції Блок Петра Порошенка Сергій Лещенко заявляв, що олігарх Ахметов спробує взяти під одноосібний контроль 6 енергетичних компаній: «Дніпроенерго», «Західенерго», а також «Донецькобленерго», «Дніпрообленерго», «Київенерго» і «Крименерго».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ