Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер
Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

Велике спасибі тим, хто готував і просував резолюцію щодо Криму в Генасамблеї ООН. Це дуже важливо і потрібно, і перший камінь закладений. Але підсумки голосування мене здивували далеко не найкращим чином.

Україну підтримали 73 країни, при цьому чотири десятки з них самі були співавторами та ініціаторами резолюції. 23 країни проголосували проти, в основному це прямі сателіти РФ, тоталітарні режими тощо. А ще 76 країн від голосування щодо Криму утрималися.

У цілому, або «за», або «не проти» анексії Криму Росією і грубих порушень прав людини  –   більшість країн, які голосували цієї ночі в Генасамблеї ООН. Таких країн майже сто  –   99.

Мені не здається величезною перемогою України той факт, що на агресію РФ проти нашої країни, на вбивства, викрадення, репресії проти кримських татар більшості людства, що живе в сучасному, інформаційному світі, цілком і повністю наплювати.

Я багато разів зустрічався за кордоном з дипломатами, політиками, журналістами, звичайними людьми  –  і з ретельно прихованим жахом розумів, що багато хто з них майже нічого не знає про Крим, взагалі нічого  –   про кримських татар. Вони щось чули про Донбас, але оцінки різні, адже війни, як відомо, немає.

Тож, поки я приберіг би свій капелюх від кидання в повітря. А замість цього попросив би наших відповідальних чиновників пояснити громадянам України, чому велика частина світу не бачить в Україні друга; чому або схвалює, або не уявляє собі справжнє обличчя нашого ворога; чому не може/не хоче поставити себе на наше місце.

Я хотів би почути від відповідальних чиновників професійні, розгорнуті, але зрозумілі всім відповіді. Мабуть, далі так працювати нам не годиться  –   треба щось міняти в підходах і технологіях. Тому що за умови ситуації, що формується в світі, кількість байдужих до України, на мій погляд, може лише зростати.

Джерело: Айдер Муджабаев

БЕЗ КОМЕНТАРІВ