Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер
Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

На жаль, останнім часом часто буває, що очевидні, здавалося б, речі доводиться промовляти. Особливо в шокові моменти. Коли у тебе зводить вилиці від ненависті до нелюдей, а на очах сльози співчуття жертвам.

Дорогі друзі, колеги. Ваші гнівні і по-людськи зрозумілі висловлювання проти ісламу, представників неєвропейських народів, національних і релігійних меншин; за відновлення в Європі кордонів тощо – вони, на жаль, означають, що ви мимоволі виступаєте в руслі глобальної політики РФ. Цілеспрямованої політики з дезінтеграції ЄС і Заходу в цілому.

Будь ласка, прошу вас, перед тим, як говорити / писати щось, включайте логіку. Враховуйте, наприклад, що 99,9% убитих ісламістами людей в світі – мусульмани. Точно такі ж мирні хороші люди, як ви. 99,9% мусульман в світі не мають жодного відношення до ісламістів і точно так само , як і ви, їх бояться. Ісламісти підривають мечеті та ринки в мусульманські свята, щоби вбити побільше людей, вони показово ріжуть голови не лише «гяурам», але і «одновірцям». Про жодну «війну ісламу проти Європи» мова не йде. Це просто суперечить фактам. Йдеться про режими / організації нацистсько-тоталітарного типу, що базуються на ісламістської риториці, але не тільки. І про спроби різними способами, нападаючи з усіх боків, дезорієнтувати громадську думку, роз’єднані цивілізований світ.

Якими важелями і як це регулюється – ми не знаємо. Поки що. Але, виходячи з причинно-наслідкових зв’язків, можна припустити, що ці важелі існують. Вже дуже наочні політичні вигоди, які намагаються витягти з вчиненого терористами. Подивіться, наприклад, на реакцію посіпак влади в РФ після кожного чергового теракту: щось середнє між зловтіхою, фальшивим співчуттям і неприкритим бажанням використовувати це у великій політиці.

Друзі мої, не піддавайтеся емоціям і спокусі «простих рішень»: саме на це вони розраховують. Не грайте в подвійні ігри тих, хто користується тероризмом, як і будь-якими світовими проблемами, для досягнення своїх, далеких від «миру в усьому світі» цілей. Головна з яких – послабити єдиний фронт країн і народів, які повинні зупинити скочування людства до гірших часів його недавньої історії. По-моєму, це ясно.

Перемогти терористів зможе тільки вільний світ – і без допомоги інших терористів.

Джерело: Айдер Муждабаев

БЕЗ КОМЕНТАРІВ