Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер
Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

Михайло Борисович Ходорковський вважає, що, не висловлюючись однозначно з питання повернення Криму Україні, він та його соратники діють прагматично. Завойовують симпатії та перетягують на свій бік пропутінськи налаштованих росіян (бо Крим, як ми знаємо, «головне досягнення» Путіна).

Я вважаю, що Михайло Борисович неправий. «Відкладена», але явно ближча до путінської позиція щодо Криму зовсім не гарантує симпатії кримнашистів, натомість гарантовано позбавляє Ходорковського та його прихильників підтримки значної частини антипутінської спільноти РФ. А незабаром позбавить і підтримки Заходу, який перестане бачити в них справжню опозицію Путіну.

Ось тут, за посиланням, результати онлайн-опитування на сайті «Ехо Москви».

http://echo.msk.ru/polls/1878548-echo/results.html

52% не згодні з Ходорковським в тому, що Крим – не головне питання для російського демократа та ним можна знехтувати. 43% – згодні з Ходорковським. (Телефонна частина опитування мала і не змінює розкладу.)

Аудиторія «Еха», як ми знаємо, складається в основному з антипутінської спільноти. А чи зросла (і якщо виросла, то наскільки) популярність Ходорковського і «Відкритої Росії» серед російських кримнашистів? З’ясувати це важко, але я припускаю, що ні. Натомість кількість прихильників, схоже, переполовинена.

Якщо позиція, яка веде до подібного результату, називається настільки досвідченою людиною, як Ходорковський, прагматичною, то це якийсь Оруелл.

Джерело: Айдер Муджабаев

БЕЗ КОМЕНТАРІВ