Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер
Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

Мінські угоди, нав’язані Україні під загрозою повномасштабної агресії в той час, як Захід, що її роззброїв, де-факто відмовився від гарантій Будапештського меморандуму, закрив очі на крах системи ядерного нерозповсюдження та післявоєнного устрою Європи. Куці санкції не завадили Росії піти в атаку в Сирії. І Захід же тепер вимагає від України де-факто капітуляції, легітимації російських завоювань, та ще й доступу агресора до системи влади в країні.

Якщо це виконати – все, Україна закінчиться. Мінські угоди настільки явно несправедливі по відношенню до жертви агресії, що абсолютно нездійсненні. Це треба чесно і публічно визнати. Треба припинити займатися імітацією, прямо заявити про безглуздість переговорів в такому форматі та вийти з Мінських угод. Нагадавши Заходу про його гарантії, назвавши війну – війною, Росію – агресором, ватажків «Д/ЛНР» – не «ополченцями», а колаборантами, які не можуть бути суб’єктами будь-яких переговорів. І надалі будь-які переговори вести лише на умовах повернення агресором всіх окупованих територій, зокрема, й Криму.

Зараз це звучить, звичайно, як демагогія, і, напевно, справедливо буде мене за це лаяти. Але я чомусь впевнений, що в підсумку так і станеться. Яким би важким і ризикованим не здавалося це рішення, Україні доведеться на нього піти, а Заходу доведеться його прийняти. Обґрунтування? Просто в України, як і у Заходу, іншого виходу немає.

Джерело: Айдер Муджабаев

БЕЗ КОМЕНТАРІВ