Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер
Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

В парламентські нюанси я лізти не буду, з’ясовувати, хто більший патріот і хто винен. Скажу про речі практичні.

Може бути, не саме в цих формулюваннях, може бути, не законом, а будь-якою іншою (але неодмінно системною) дією з артистами з РФ насправді треба щось вирішувати. І поставити, нарешті, крапку.

Чому? Тут теж зайвого говорити не хочеться. Та хоч тому, що нам менше, ніж за рік, в Києві приймати «Євробачення» на державному рівні.

Я переглянув зараз «чорний список» Мінкульту (він, до речі, лукавий, не підписаний міністром і, якщо хтось не знає, не обов’язковий до виконання). Так там немає, наприклад, Кіркорова. А він – не просто затятий «путінець», який зневажає Україну, і «кримнашист», про що прекрасно відомо всім в музичній РФ-тусовці, але і гастролює в Криму. А ще він, якщо забули, був главою делегації РФ на «Євробаченні-2016», і призначив його туди безпосередньо Кремль. І цілком ймовірно, що на «Євробачення-2017» його знову головним призначать. Ну, або Крутого (теж не в списку), який, відповідно до кремлівських планів, влаштовує фестивалі в Криму.

Так ось про що я. Як завгодно – законом це назвіть, постановою Кабміну, статтею Кримінального кодексу – але повинні бути чіткі критерії, моніторинг та відповідальні люди, з яких можна спитати.

Щоби в 2017 році в Києві не висадилася агітбригада «русского міра». Або щоб, коли напередодні «Євробачення» про цей десант «раптом» стане відомо, не зганьбитися на весь світ метушливими, чітко не обґрунтованими заборонами.

Такі речі треба обмірковувати, вирішувати і оголошувати заздалегідь. І, дорогі міністри, чиновники, депутати, не кажіть потім, що ніхто не попереджав.

Джерело: Айдер Муджабаев

БЕЗ КОМЕНТАРІВ