Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер
Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

Думаю про це другу добу. Багато росіян все нарікають, що на них навішують колективну відповідальність. А мені здається, українці просто хочуть побачити у кожного конкретного росіянина, з яким вони спілкуються, співчуття і сором. А цього немає. У більшості тут немає цього. На жаль.

А у кого є, ті знають, що українці ні на кого не навішують колективну відповідальність. Вони хочуть персональної совісті, а не ось цього демонстративного «не винувата я, він сам прийшов». Але як же важко без будь-якої реальної відповідальності (хто вас чіпає-то), просто по-людськи вибачитися і щиро співчувати.

Українці як люди, які переживають війну, дуже тонко відчувають тут фальш. Як же це, виявляється, важко – бути щирим, відчувати страждання іншого. Здатним поставити себе на місце того, кому гірше, ніж тобі, і в чиїх бідах, хоча б частково, ти винен. Зрозумійте, не потоп в Москві вашій зараз є «трагедією століття» і не Чаплін, чорт його забирай. Є насправді важливі, дійсно трагічні речі. Я, мабуть, найчастіше спілкуюся з іншими людьми з Росії, і я довго цієї «проблеми» не розумів. Але вона, як з’ясувалося, найголовніша.

Джерело: Айдер Муджабаєв

БЕЗ КОМЕНТАРІВ