Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер
Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

Якщо вірити Турчинову (http://15minut.org/…/165474-turchinov-deokkupaciya-kryma-po…) і деокупація Криму – це смертний вирок Путіну, то, треба зауважити, що наша влада проявляє неабияку турботу про продовження його життя.

Жодної зради, все спокійно. Лише факти.

1. Вже два з половиною роки пройшло з моменту анексії, а стратегії державної політики щодо Криму як не було, так і немає. Хоча її обіцяли оголосити ще минулого грудня, наскільки я пам’ятаю. Причому немає не те що стратегії деокупації, а немає зовсім, взагалі ніякої.

2. Багаторазові обіцянки президента щодо створення кримськотатарської автономії (він сам вважає, що це серйозний важіль для деокупації) вже майже рік залишаються словами. Практично ж не зроблено нічого. Навіть комуністичні назви в Криму Верховна Рада злякалася поміняти, щоби, мабуть, Кремль не злити (навіть в Google).

3. Жоден високопоставлений держчиновник (президент, прем’єр-міністр, міністр, і, зокрема, заступник міністра) так і не приїхав до адмінкордону з Кримом. Нікого не цікавить, що там діється. Якісь там переселенці, якісь кримські татари, якісь кримські українці з якимось явно зайвим в армії / Нацгвардії України батальйоном. Повний ігнор.

4. Не створено жодного органу державної влади Криму у вигнанні (правоохоронні, які ледве дихають, не беру до уваги). Завдяки цьому з початку анексії та до сьогодні «влада Криму» (нехай навіть в лапках) для всього світу – це Аксьонов & Константинов.

5. Єдину реальну дію щодо деокупації – блокаду – організувала не держава, а громадянське суспільство, якому набридло збагачення олігархів за рахунок спільного бізнесу з окупантами. Набридло, що тиснуть на Росію через анексію Криму всі, крім … України. І як ви думаєте, що після початку блокади зробили олігархи (безумовно, не чужі для влади)? Усвідомили, що ганебно продавати Україну? Що годувати армію ворога – це підлість? Зовсім ні, тепер вони тягнуть свої (українські) продукти в окупований Крим через Харків…

Тут можна було б дописати ще пунктів десять, зокрема, про переселенців «другого сорту», про постанову 1035, про митарства ТНУ, про ATR, але і цих п’яти вистачить, щоби зрозуміти, наскільки наше життя відрізняється від інтерв’ю держчиновників.

Краще б вони мовчали, чесне слово. Про «робили» навіть не кажу.

Джерело: Айдер Муджабаев

БЕЗ КОМЕНТАРІВ