Айдер Муждабаєв, журналіст, заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR
Айдер Муждабаєв, журналіст, заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR

Боже мій, як же вони на все ловляться. На будь-який незнайомий звук, як тхори, встають у бойову стійку. «Засуджують Пастернака», не прочитавши жодного рядка.

У пісні Джамали немає нічого про політику. Тим більше — ні слова ненормативної лексики. Ця пісня — про гуманізм. Про те, що ніхто не може насильством вирішувати чужу долю.

Щодо назви («1944») — то вона відсилає до сталінської депортації кримських татар. До депортації, під час якої та через яку загинуло 46 відсотків кримськотатарського населення. До депортації, офіційно засудженої самою РФ, включно із президентом Путіним.

У Держдумі вимагають заборонити Джамалі заспівати про це в Стокгольмі на конкурсі. А на якій підставі? Що повинні «прочитати» в словах пісні організатори «Євробачення» — крім того, що «на злодієві шапка горить»? Що в Держдумі РФ, обурюючись пам’яттю про загиблих, де-факто схвалюють сталінську депортацію. А заодно зізнаються в незаконній анексії. Раз панічно злякалися трихвилинної пісні дівчини з Криму, назвавши її «політичною».

Який чудовий сеанс самовикриття ми зараз спостерігаємо. Судячи з накалу «патріотичних» пристрастей — закінчиться він, швидше за все, відмовою РФ транслювати пісню Джамали, а отже і «Євробачення» в цілому. Воно, звісно, буде оголошене антиросійським гей-шабашем.

Але головне: влада РФ сама, ще до виступу в Стокгольмі Джамали з піснею, де немає жодного слова про політику, розкаже світові про те — що вона творить з кримськими татарами. Самі в усьому зізнаються, «заборонивши» і Меджліс, і Джамалу.

Горезвісним «ворогам Росії» навіть не варто допомагати в подальшій ізоляції та маргіналізації країни на міжнародній арені. «Патріоти без голови» справляються самі, і з випередженням графіка.

Джамала Муждабаєв

БЕЗ КОМЕНТАРІВ