Айдер Муждабаєв: Росія може відмовитися від трансляції Євробачення

Айдер Муждабаєв, журналіст, заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR
Айдер Муждабаєв, журналіст, заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR

Боже мій, як же вони на все ловляться. На будь-який незнайомий звук, як тхори, встають у бойову стійку. «Засуджують Пастернака», не прочитавши жодного рядка.

У пісні Джамали немає нічого про політику. Тим більше — ні слова ненормативної лексики. Ця пісня — про гуманізм. Про те, що ніхто не може насильством вирішувати чужу долю.

Щодо назви («1944») — то вона відсилає до сталінської депортації кримських татар. До депортації, під час якої та через яку загинуло 46 відсотків кримськотатарського населення. До депортації, офіційно засудженої самою РФ, включно із президентом Путіним.

У Держдумі вимагають заборонити Джамалі заспівати про це в Стокгольмі на конкурсі. А на якій підставі? Що повинні «прочитати» в словах пісні організатори «Євробачення» — крім того, що «на злодієві шапка горить»? Що в Держдумі РФ, обурюючись пам’яттю про загиблих, де-факто схвалюють сталінську депортацію. А заодно зізнаються в незаконній анексії. Раз панічно злякалися трихвилинної пісні дівчини з Криму, назвавши її «політичною».

Який чудовий сеанс самовикриття ми зараз спостерігаємо. Судячи з накалу «патріотичних» пристрастей — закінчиться він, швидше за все, відмовою РФ транслювати пісню Джамали, а отже і «Євробачення» в цілому. Воно, звісно, буде оголошене антиросійським гей-шабашем.

Але головне: влада РФ сама, ще до виступу в Стокгольмі Джамали з піснею, де немає жодного слова про політику, розкаже світові про те — що вона творить з кримськими татарами. Самі в усьому зізнаються, «заборонивши» і Меджліс, і Джамалу.

Горезвісним «ворогам Росії» навіть не варто допомагати в подальшій ізоляції та маргіналізації країни на міжнародній арені. «Патріоти без голови» справляються самі, і з випередженням графіка.

Джамала Муждабаєв

БЕЗ КОМЕНТАРІВ