УкраїнаГромадські активісти проведуть 19 жовтня твітер-шторм, щоби нагадати про український Крим. Онлайн-акція пов’язана з недавнім інцидентом, коли видавництва Франції та Великої Британії опублікували навчальні посібники з Кримом у складі Російської Федерації, передає Крим.Реалії.

«Франція і Велика Британія забули про свої зобов’язання щодо захисту територіальної цілісності України в Будапештському меморандумі 1994 року. У понеділок, 19 жовтня, нагадаємо цим колись надійним видавцям про резолюцію ООН 68/262, де Британія та Франція, разом з 100 іншими країнами, чітко заявляють: #CrimeaIsUkraine («Крим – це Україна», – ред.)», – йдеться в повідомленні. Активісти пропонують використовувати 19 жовтня в соціальних мережах хештеґ #CrimeaIsUkraine.

Нагадаємо, атлас світу з так званим «російським» Кримом випустило французьке видавництво Larousse, а британське видавництво Oxford University Press підготувало підручник, де Крим теж вказаний як територія Росії. Посольство України закликало виправити помилку. Коментуючи 14 жовтня випуск французьким видавництвом атласу, де півострів позначений частиною Росії, офіційний представник міністерства закордонних справ Франції Ромен Надаль заявив, що Франція не визнає незаконної анексії Криму. Після офіційного звернення посольства України та заяв речника МЗС видавничий дім Larousse змінив карти.

Як відомо, Росія анексувала Крим і Севастополь 20 лютого 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила цю дату початком тимчасової окупації півострова.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ