У Єревані тривають акції протесту
У Вірменії тривають широкомасштабні акції протесту

На проспекті Баграмяна в Єревані триває широкомасштабна акція протесту проти підвищення тарифів на електроенергію. Учасники акції слухають музику, розмовляють. Число учасників акції збільшується, повідомляє сьогодні, 24 червня, NEWS.am.

Поліція не має наміру робити будь-яких дій відносно учасників акції протесту. Як повідомив член координаційної групи Вагінак Шушанян, про це йому заявив начальник поліції Вірменії Володимир Гаспарян. При цьому він закликав активістів не політизувати питання. Активіст також зазначив, що начальник поліції заявив про свою підтримку демонстрантів, передають «Новости-Армения».

Нагадаємо, 22 червня у Єревані кілька тисяч демонстрантів влаштували акцію протесту проти подорожчання електроенергії. Силовики, в свою чергу, перекрили центральний проспект Маршала Баграмяна, де розташовується резиденція президента Вірменії Сержа Сарґсяна, будівля парламенту, Національна академія наук і Конституційний суд. Сарґсян погодився прийняти трьох-чотирьох активістів, якщо інші відмовляться від ходи до його резиденції. Однак, учасники акції відхилили пропозицію і заявили про готовність продовжити демонстрацію. Після цього поліцейські попросили журналістів залишити територію між правоохоронцями та активістами, а потім стіною рушили в бік активістів. Вранці 23 червня, поліцейські за допомогою водометів розігнали демонстрантів. Були затримані 237 осіб. За даними поліції, в зіткненнях постраждали сім учасників акції і 11 поліцейських.

23 червня демонстранти продовжили протести і розділилися на дві частини. На проспекті Баграмяна протестуючі забарикадувалися від поліції великими вуличними сміттєвими баками. Ніч на 24 червня пройшла спокійно, жодних спроб розгону демонстрації не було. При цьому координаційна група учасників акції відмовилися від зустрічі з президентом і запропонувала главі держави в прямому ефірі оголосити недійсним рішення Комісії з регулювання суспільних послуг про підвищення тарифів на електроенергію.

До протесту приєдналося друге за величиною місто країни – Гюмрі, де почався сидячий страйк. Вдень 24 червня люди вийшли протестувати ще в трьох містах: Ванадзорі, Аштараці і Абовяні. Таким чином мітинги проходять у п’яти містах країни. Також активісти готують протестний автопробіг.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ