Олімпіада, Ріо
З травня вже 12 тисяч учасників пронесли олімпійський вогонь через понад 300 міст Бразилії

Бразилію знову сколихнули акції протесту. Цього разу на вулиці вийшли сотні жителів бідних районів у передмісті Ріо-де-Жанейро. Вони спробували спробували заблокувати шлях Олімпійському вогню, передає Reuters.

За даними поліції, антиурядові протести пройшли вдень 3 серпня у місті Дуки-ді-Кашіас на північ від Ріо. В акції брали участь бразильці, незадоволені великими витратами на Олімпійські ігри-2016 з держбюджету на тлі глибокої економічної кризи в країні.

До акції долучилися також студенти і викладачі, що входять до Державного союзу фахівців у царині освіти.

Демонстранти кидалися камінням. Поліція застосувала перцевий газ і ґумові кулі. За даними бразильських ЗМІ, поліція також використовувала світлошумові гранати проти демонстрантів. Троє осіб, зокрема, 10-річна дитина, дістали поранення.

Нагадаємо, 3 серпня ввечері Олімпійський вогонь на вітрильному кораблі доставили в Ріо-де-Жанейро, де його зустрів мер Едуардо Паес. Смолоскип збиралися пронести через все місто, включаючи бідні райони, до статуї Христа Спасителя, а потім – до стадіону «Маракана». Але в підсумку маршрут змінили.

Олімпійський вогонь прибув до столиці Бразилії з Греції на початку травня. З цього моменту 12 тисяч учасників пронесли його через понад 300 міст країни.

Відкриття Олімпійських Ігор у Ріо-де-Жанейро відбудеться 5 серпня. Хто буде останнім із тих, кому довірять нести вогонь, досі тримають в секреті. Передбачається, що вогонь Ігор запалить легендарний Пеле.

Олімпійські змагання в Ріо почалися ще 3 серпня матчем із жіночого футболу між збірними Швеції та Південної Африки.

Варто зазначити, що на Олімпіаді в Ріо вжито безпрецедентних заходів безпеки. Близько 85 тисяч поліціянтів, військових і співробітників служб охорони перебуватимуть у місті під час змагань, щоби стримувати вуличну злочинність і можливі атаки екстремістів.

Варто зауважити, що Олімпійські ігри проходять у Бразилії на тлі серйозної економічної кризи. Важке економічне становище країни погіршується через корупційний скандал, у якому замішані високопоставлені чиновники, зокрема президент Ділма Русеф. Її тимчасово відсторонено від виконання обов’язків глави держави.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ